Oświetlenie do szkoły

Aktywne filtry

 Istotnym elementem każdej sali dydaktycznej jest właściwie dobrane nowoczesne oświetlenie LED, które w znaczący sposób wpływa na samopoczucie, koncentracje, wyniki w nauce uczniów, jak też przekłada się na niższe rachunki za prąd, nawet do 70%.

Odpowiednie oświetlenie sal lekcyjnych, w których uczniowie i nauczyciele spędzają najwięcej czasu wykonując różne zadania angażujące wzrok jak czytanie, pisanie czy oglądanie materiałów edukacyjnych, prawnie reguluje norma PN-EN-12464-1.

Zbyt słabe lub niewłaściwe oświetlenie może przyczynić się do gorszej koncentracji, złego samopoczucia czy pogłębiania się i rozwijania problemów ze wzrokiem.

Pomimo dostępu do okien sal lekcyjnych istotne jest ich doświetlenie z uwagi, że większa część roku szkolnego przypada na czas, gdy poziom naturalnego światła jest niedostateczny dla odpowiedniego oświetlenia klasy.
   

szkola

Oświetlenie biurek

Zgodnie z zaleceniami polskiej normy, światło padające na biurka w salach lekcyjnych i komputerowych powinno mieć wartość minimum 300lx, na stołach w pracowniach i laboratoriach 500lx oraz 100 lx na korytarzach (na poziomie podłogi).
Istotny jest też odpowiedni współczynnik oddawania barw Ra (CRI), który powinien wynosić powyżej 80. Ważnym elementem w placówkach edukacyjnych jest odpowiednia barwa światła, która powinna być zbliżona do światła o neutralnej barwie czyli ok 4000K.


Oświetlenie bez efektu oślepienia

W pracowniach komputerowych światło nie powinno przeszkadzać w korzystaniu z monitora, a zatem współczynnik olśnienia UGR, nie powinien być wyższy niż 19.
Dzięki temu można uniknąć dyskomfortu spowodowanego niekontrolowaną, nadmierną jaskrawością w polu widzenia.
 
 
Jakie światło do szkoły?

Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED, w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła, pozwoli zaoszczędzić nawet do 70% energii, obniżając znacznie rachunki za prąd.
Przewagą zastosowania oświetlenia LED jest długa żywotność a ich eksploatacja może wynieść nawet do 100 tys. godzin nieprzerwanego świecenia.

Dodatkową zaletą nowoczesnych opraw LED, oprócz standardowych rozwiązań, jest możliwość regulacji oświetlenia w uzależnieniu od światła słonecznego czy przyciemniania lamp, co może przydać się w trakcie projekcji materiałów edukacyjnych za pomocą rzutnika.
Kolejną możliwością sterowania oświetleniem LED jest regulacja barwy światła od 3000K do 6000K, które w znaczący sposób pomaga uczniom w utrzymaniu uwagi i koncentracji podczas nauki w ciągu całego dnia.

szkola

Oświetlenie przedszkola

 Odpowiednie oświetlenie, zgodnie ze wspomnianą normą, jest wymagane także w przedszkolach, żłobkach czy klubach malucha. Takie miejsca muszą mieć dostęp do światła słonecznego,
a oprócz tego być odpowiednio doświetlone. Światło powinno zapewniać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i komfort w trakcie zabawy, nauki czy leżakowania.


Modernizacja oświetlenia w szkołach i placówkach edukacyjnych

Nasza firma Helicon Sp. z o.o. od 27 lat świadczy usługi modernizacji oświetlenia w całej Polsce, czyli wymianę starego na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED, zgodne z obowiązującymi normami.


KOMPLEKSOWA MODERNIZACJA OŚWIETLENIA


BEZKOSZTOWA WYCENA

Indywidualna wycena oświetlenia sal dydaktycznych, sekretariatu, pomieszczeń biurowych, korytarzy, schodów, pomieszczeń sanitarnych, sali gimnastycznej i innych


AUDYT OŚWIETLENIA

- pomiary natężenia oświetlenia
- bilans energetyczny
- analiza wyników

PROJEKT MODERNIZACJI

- wybór oświetlenia
- wykonanie projektu oświetlenia
- optymalizacja natężenia oświetlenia dostosowana do wymagań norm oświetleniowych

KALKULACJA KOSZTÓW

- porównanie kosztów starego i nowego oświetlenia
- kalkulacja czasu zwrotu z inwestycji
- kalkulacja zysku po okresie zwrotu

PROFESJONALNY MONTAŻ

- wykwalifikowani instalatorzy
- nadzór nad procesem
- gwarancja jakości
- utylizacja demontowanych opraw

USŁUGI ELEKTRYCZNE

- analiza pracy sieci elektrycznej
- montaż i uruchomienie urządzeń do kompensacji mocy biernej
- pomiary okresowe


SPRZEDAŻ OŚWIETLENIA

- oświetlenie dedykowane do placówek edukacyjnych
- gwarancja jakości
- energooszczędne oświetlenie LED

POMIAR POWYKONAWCZY

- kontrolna natężenia oświetlenia
- obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna
- serwis oświetlenia


SPOSÓB ROZLICZENIA

 - odroczony termin płatności

DOSTAWA OŚWIETLENIA (bez usługi modernizacji)

- wysyłka kurierem lub naszym transportem


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:  tel 515 685 899